Factom Coin Avantajları

  • Forum Sayfamızda alakasız web sitesi paylaşımı, backlink, hacklink amaçlı paylaşımlar yöneticilerimiz tarafından tespit edilip silinebilir.

kartalsudden

Kayıtlı Üye
27 Nis 2018
5
0
0
Bugünki konumuz Factom coin'in avantajları ? olacaktır.Bildiğiniz üzere kripto dünyasına her geçen süre zarfında yeni bir coin katılmakta ve bir çok insan bunu fırsat bilerek alım yapmak istemektedir.Bunun sebebi coin'in piyasaya çıktıktan sonra değerinin düşük olmasıdır.Tabiki bu durumu kimi zaman değişebiliyor.İco sayesinde iyi bir yatırım alan coin piyasaya çıktığı zaman yatırım yapan insanları ciddi oranda kar'a geçirebilmektedir.Factom coin de coinmarketcap sitesinde ilk 100'de yer alan(79.sırada) 28 dolar seviyelerinde işlem gören bir coindir.Lafı fazla uzatmadan detaylara inelim..

Factom Coin Nedir ?
Factom coin nedir sorusu öncesinde factom terimini tanımlamak gerekir. Her türlü belgeyi güvence altına almak üzere mevcut olan blok zincir teknolojisi olan bu terim arazi işlemleri, ipotek gibi belgelerin korunması için idealdir. Yani para biriminin ötesinde bir durum söz konusudur. Çalışma sistemi açısından Factom,*Bitcoin*veya*Ethereum*gibi işlemleri sürdürmektedir. Verileri daha güvenilir yapmak için denetleme sistemi söz konusudur. Doğrulanabilir ve denetlenebilir olan bilgi ve belgeler avantajlı şekilde görülmektedir.Factom Geçmişi
Factom coin çıkışı fikrin oluşma döneminin bilinmesi açısından önemlidir. Factom fikri*,*ilk olarak 2014 yılında gündeme gelmiştir. Blok zincirinin bir çeşit dağıtılmış kimliğini destekleyen uygulamaların görüşülmesi ve fikir paylaşımı sırasında bu sistem gündeme gelmiştir. 2015 yılında bu fikir aşamasının ardından ilk yazılım tokenleri satılmıştır. Sistem, arazi tapu kaydını bir açıdan güvence altına aldığı için, dolandırıcılık gibi durumları önlemek istediğinden büyük kuruluşlarla da iş birliği içerisindedir.

Factom Coin Avantajları
Factom coin nedir sorusuna bir bölüm şeklinde yanıt verdikten sonra bu sistemin avantajlarına bakmak gerekir. Bu sistemde diğer coinlerin ana hedefinde olduğu gibi çok sayıda bireysel işlemi hızlı ve düşük maliyetle yapmak en iyi avantajlardan biridir. Bireysel işlem eklemeden blok zinciri şeffaflığı açısından kullanımı olanaklıdır. Ayni sorunsuz şekilde bir belge kontrolü söz konusudur.

İşlenen Veri Türleri
Factom coin sisteminde yer alan işlemlerin türleri şöyle sıralanabilir:
Muhasebe kayıtları
Akıllı şehir verileri
Film senaryoları
Arazi tapuları
Tıbbi kayıtlar
İpotek
CCTV kayıtları şeklindedir. Ancak bunlarla sınırlı bir durum söz konusu değildir. Daha birçok şlemin bu sisteme dahil olduğu görülmektedir. Ancak genel mantıkla, bir kurum ve müşterilerinin gizlice değiştirilmesi mümkün olmayan kurum belgelerinin güvenli bir alanda saklanmasını göstermektedir. Sadece kurumsal evrak değil, gizlice gösterilmemesi gereken farklı belgeler de buna dahil edilebilir.

Çalışma Sistemi
Factom coin çalışma sistemi verilerin doğrudan blok zincirine yazılması gibi bir işlem değildir. Bunun da nedeni verileri dakikada tüketmesidir. teknik incelemeya bakılırsa bu sistemde veri doğrulama hizmetleri sağlanmadığı görülecektir. Yani bunun yapılması avukatlar, mahkemeler gibi durumları tespit etme yetkisine sahip yöneticiler gerçekleştirmektedir. Bu bakımdan yapılan bir düzenlemenin kaydedilmesi, aynı belgenin farklı zamanlarda aynı belge olduğunu kanıtlamak yapılabilir. İki tür token kullanılan factom içerisinde kripto para birimleri, fiat para birimleri vs. Ticarete elverişli şekilde bulunmaktadır.

Entry Credits Nedir
Federasyon Sunucularının çalışmasını finanse eden factoids, veri güvenliği servislerini gerçekte kullanmak için Entry Credits ‘*e ihtiyaç duyulmasına neden olur. Entry Credits* almanın tek yolu Factoids için taleplerin yüksek tutulmasıdır. Dalgalı fiyata sahip Factom piyasada herhangi bir para birimi ile belirlenmektedir. Ayrıca “0.001 $” * sabit fiyatı Entry Credits‘e aittir. Eğer bunu satın almak isterseniz Factoids’i*yazdığınız zaman Factoid’in piyasa fiyatı doğrultusunda bir sonuç alınır. Bütçeleme ve maliyet kontrolü olması açısından önemli bir konudur.

Factom Nasıl Bir Geleceğe Sahip
Mortgage endüstrisi için bir veri yönetimi aracı olan Factom coin harmony ürünü ile geçmişte dolandırıcılıklara maruz kalanlar için etkili bir alternatiftir. Şeffaf bir durum olması bakımından devamlı bir büyüme hedeflenmektedir.ilerleyen dönemlerde faaliyetlerini iki organizasyona ayırması beklenmektedir. Factom Foundation ayrıca herkes için uygun olması istenen bir açık kaynak tarafı zorlayan sistem hedeflemekte. blok zincirinde veri yönetimi bakımından ve diğer veri güvenliği konuları açısından Factom protokolü kritik bir öneme sahip.

Factom Coin Nasıl Satın Alınır
Arkadaşlar bu kısımı daha önce ben dahil birçok kişi anlattı fakat yinede bilmeyenler olabiliyor bu yüzden özet geçeceğim.Factom coin sahibi olabilmeniz için öncelikle Türk borsalarına para göndermeniz gerekmektedir.Bunun için BTCTURK, Paribu, Koineks ve Koinim gibi borsaları rahatlıkla kullanabilirsiniz.Daha sonrasında parayı gönderdiğiniz borsadan Bitcoin veya Ethereum almanız gerekiyor.Bitcoin'i veya Ethereum'u aldıktan sonra Factom coin'in işlem gördüğü borsadaki hesabınıza transfer ediyoruz.Sonrasında ise Bitcoini veya ethereumu gönderdiğiniz borsanın exchange bölümünden Factom coin'i seçiyoruz ve elimizdeki Bitcoine göre Factom Coin alıyoruz.Eğer elimizde Ethereum var ise öncelikle Ethereumları satarak Bitcoin almamız gerekiyor.Bitcoin'e çevirdikten sonra Factom Coin'i alabilirsiniz.Factom Coin'in işlem gördüğü bazı borsalar;BCEX, Bittrex, Bit-Z, Poloniex, BuyUcoin ve Upbit borsalarında işlem görmektedir.Tavsiyem BCEX, Bittrex ve Poloniex borsalarını kullanmanızdır.Bunu söylememdeki neden diğer borsaların vol değeri bir hayli düşük.İyi Forumlar.
 

Benzer konular