En Çok Yapılan SEO Hataları

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Arama Motoru Optimizasyonu kategorisinde gokbel tarafından oluşturulan En Çok Yapılan SEO Hataları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,651 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Arama Motoru Optimizasyonu
Konu Başlığı En Çok Yapılan SEO Hataları
Konbuyu başlatan gokbel
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gokbel

gokbel

Gümüş Üye
8 Ara 2017
44
0
6
İstanbul
yapiturk.blogspot.com
Offline
Yanlış Anahtar Kelimelere Yönelme
En çok yapılan hatalardan birisi yanlış anahtar kelime seçimidir. Anahtar kelime seçerken, anahtar kelimenin site ile alakası olması ve sitede o kelimeye yoğunluk gösterilmesi gerekir. Doğru anahtar kelime bulunduktan sonra o anahtar kelime üzerine backlink alınmalıdır. Bu sayede arama motorlarında, o kelime aramasında yükselişe geçilebilir.

Yanlış Site Başlığı Seçimi
Diğer bir önem verilmeyen yer ise site başlığıdır. Bazı webmasterlar, sitelerinin <title></title> etiketini boş bırakır. Bu durum, SEO açısından kötüdür. Arama sonuçlarında çıkmak için <title></title> tagları doldurulmalıdır.

JavaScript Menüler
JavaScript menüler, GoogleBot gibi arama motorları tarafından okunmaz ve indexlenmez. İndexlenmediği için aramalarda sitenizin sayfaları görünmez. Bu nedenle JavaScript menü kullanırken, menüdeki sayfa linkleri sitemap dosyasında belirtilmelidir. Böylelikle arama motoru botları sitemap dosyasından sayfalarınızı görür ve indexler.
Yetersiz Site Güncelliği ve Bakım
Siteyi olduğu gibi bırakmak ve hiç ilgilenmemek te arama motorlarında sitenizi aşağılara düşürür. Site eğer blog veya forum sitesiyse, her gün belirli sayıda yazı yazarak güncel tutmak gerekir. Google gibi arama motorları, sitenin güncel olduğunu, ilgi yetersizliği görünmediği için sitenizi üst sıralara çıkarır. Aynı zamanda siteye sık sık girerek herhangi bir hata çıktımı diye kontrol etmek gerekir.

Çok Fazla Meta Etiketi Eklemek
Siteye, fazla arama sonuçlarında görünmesi için çok sayıda meta etiketi eklemek yanlış bir düşüncedir. Google, bu durumda sitenin Spam yaptığını düşünür ve siteyi SandBox’a sokabilir. Sadece site ile alakalı meta etiket eklemek gerekir.
Başlıklarda Resim Kullanımı
Sitenin tasarımına önem veren kullanıcıların en çok yaptığı hatalardan bir tanesidir. Yazıların veya sayfaların başlık bölümüne resim eklemek, arama motoru botları tarafından görünmez. Bu gibi durumlarda resimlere title=”Başlık” kodu eklemek veya resimleri <h1>Başlık</h1> tagları ile değiştirmek daha iyi olur.

Backlink Spamı
Arama sonuçlarında üst sıralara yerleşmek isteyen site sahipleri, genellikle backlink alımlarına başlarlar. Yeni açılan sitelerin aşırı backlink yöntemine başvurması, o sitenin SandBox’a girmesiyle sona erebilir. Backlink alınırken, sitenin içeriği ile benzeşen sitelerden backlink alınması gerekir. Yeni açılan siteler önce azar azar backlink almalıdırlar. Özgün yazı v.s. indexlenmelere başlamalı, daha sonra zamanın geçmesini beklemelidirler. Belirli bir süre geçtikten sonra tekrar backlink alımlarına başlanılabilir.

İçeriklerde Anahtar Kelime Eksikliği
Sitenizdeki içeriklere, içeriği anlatan çok sayıda olmadan anahtar kelimeler girilmelidir. Anahtar kelimeler sayı bakımından abartılmamalıdır. Bu durum Spam yaptığınızı gösterir. İçeriğin anahtar kelimelerinin az girilmesi, arama motorlarında arama yapılırken sitenin çıkmamasını sağlar. İçerik ile alakalı anahtar kelimeler girilmelidir. Örnek vermek gerekirse, diyelim ki yazınızın başlığı “vBulletin Kurulumu Nasıl Yapılır“. Buna ekleyeceğiniz etiketler, “vbulletin kurulumu, vbulletin kurmak, vbulletin nasıl kurulur” olmalıdır.

Kaynak: Kodsuz-Toplist.tr.gg