Domain Otoritesi Nedir?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Alan Adı Bilgi Alışverişi kategorisinde rabiakomur tarafından oluşturulan Domain Otoritesi Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 168 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Alan Adı Bilgi Alışverişi
Konu Başlığı Domain Otoritesi Nedir?
Konbuyu başlatan rabiakomur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan rabiakomur

rabiakomur

Kayıtlı Üye
27 Tem 2020
2
1
1
Gaziantep
www.baytronik.com
Offline
Domain Otoritesi; (DA), web sitelerinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) ne kadar iyi sıralanacağını tahmin etmek için geliştirilmiş bir web sitesi puanlama sistemidir.

domain otoritesi

Bir web sitesi, 1 ile 100 arasında herhangi bir domain otoriter puanına sahip olabilir. Puan ne kadar yüksek olursa alan adı otoritesi o kadar yüksek olur ve bir sayfanın arama sonuçlarında üst sıralarda yer alma şansı o kadar büyük olur.

Bir sitenin Domain otoriteri puanını belirlemeye yönelik hesaplama, birçok faktörü göre yapılır. Bunlar, Backlink ve Backlink kalitesine göre yapılır.

Zaman içinde kendi web sitenizin sıralama durumunu bu otoriter puanınıza göre hesaplamalar yapabilirsiniz. Ya da rakiplerinizin sitelerinin sıralama gücünü kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Domain otoriter değerini Ahrefs, Moz veya SEMrush gibi çevrim içi araçlar ile kontrol edebilirsiniz.

Herhangi bir web sitesinin Etki Alanı Yetkilisini kontrol etmek için Moz’un Bağlantı Gezgini’ni de kullanabilirsiniz .

Domain Otoritesi Geçmişte Nasıl Yapılıyordu?

Google’ın PageRank puanı, bağlantıların ne kadarına ve ne kadar yüksek kalitede olduğuna bağlı olarak, kullanıcıların backlink profillerini görmelerini sağlamak için kullanılırdı.

2016 yılında Google, PageRank puanlarını durdurdu ve sonlandırdı. Bu nedenle Moz’un Alan Adı Otoriter sayfası yararlı bir otoriter puanınızı arttırma aracıdır.

Alan Adı (Domain) Otoritesi
Domain Authority, bağlantı portföyüne göre size bir web sitesinin sıralama potansiyeli hakkında genel bir bakış sunmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

Bu genel bakış ayrıca bir alanın arama sonuçları sayfalarında (SERP’ler) iyi sıralanma olasılığının göz önüne serer. Backlinkler, bir sayfanın elbette ne kadar iyi sıralandığına ilişkin tek faktör değildir, ancak bir sitenin alan adı otoritesi ile sayfalarının sıralaması arasında güçlü bir koordinasyon sağlar.

Yeni sayfaların Sayfa Otoritesini hesaplamak zor olabileceğinden Alan Adı Otoritesi, sitenizi açtıktan bir süre sonra hesaplanabilir. Eğer sitenizin Domain Otoritesi şuan gözükmüyorsa endişe etmeyin muhtemelen sitenizi yeni açmışsınızdır. 2 ay kadar bu hesaplama net olarak yapamayabilirsiniz.

Alan adı otoriter puanı SEO için sadece ufak bir değerdir. Domain otoritesi SEO çalışmalarınız da sadece biraz fikir verebilir ve domain otoritesini yükselteceğim diye abartmadan çalışmalar gerçekleştirin ve bu puanlamayı pek ciddiye almayın. Güncel içerik ve güzel bir siteye sahip olmanız zaten sizin için yüksek bir puandır.
 

Benzer konular