Biyouyumluluk Testleri Nedir ?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Blogcular-Genel kategorisinde baskentseo tarafından oluşturulan Biyouyumluluk Testleri Nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 21 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Blogcular-Genel
Konu Başlığı Biyouyumluluk Testleri Nedir ?
Konbuyu başlatan baskentseo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan baskentseo

baskentseo

Kayıtlı Üye
21 Nis 2021
2
0
1
Offline
Biyouyumluluk testi tıbbi cihazla hasta vücuduyla temas ettiği sırada kullanım şartlarında belirlenen reaksiyonların dışında herhangi bir yan etki tanımlamaktır.

Biyouyumluluk testi biyo malzemeler ve implantlar için kullanılan bir terimdir. Biyouyumluluk testi bu malzemelerin başarısını yükseltmek için önemlidir. Biyouyumluluk testindeki her malzeme incelemeye alınır. Biyomalzemeler insan vücudunda bulunan dokuların görevlerini yerine getirmelerini sağlar. Canlı bir sisteme eklenen doku ve organların görevlerini üstlenmek üzere tasarlanmış olan biyomalzemelerin biyolojik yönden uyumluluğu gereklidir. Kimyasal, mekanik, fiziksel termal özelliklerin iyi bilinmesi önemlidir. Gelirtirilmiş olan tıbbi malzemelerin insan üzerinde dokulara karşı olan biyouyumluluğu sağlaması belirli testlerin ardından anlaşılabilir.

 
Benzer konular Forum Tarih
B Blogcular-Genel 0 26

Benzer konular