Biyomekanik Testleri Nedir ?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Blogcular-Genel kategorisinde baskentseo tarafından oluşturulan Biyomekanik Testleri Nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 23 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Blogcular-Genel
Konu Başlığı Biyomekanik Testleri Nedir ?
Konbuyu başlatan baskentseo
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan baskentseo

baskentseo

Kayıtlı Üye
21 Nis 2021
2
0
1
Offline
Biyomekanik testler, tıbbi cihazların özelliklerinin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığının anlaşılmasını sağlayan testlerdir.

Medikal cihazların çevreye zarar vermemesi ve doğru ölçümler yapabilmesi için belli zamanlarda bazı testlerin yapılması gerekmektedir. Bu testlere biyomekanik testleri denmektedir. Biyomekanik testler, medikal cihazların çalışma ve kullanma değerlerini ölçmektedir. Medikal cihazlara biyomekanik testler yapılmadığı zaman ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Medikal cihazların güvenle kullanılabilmesi için biyomekanik testlerin yapılması şarttır.

Medikal cihazların kontrolünün yapılması için biyomekanik testlerden geçmesi gerekmektedir. Biyomekanik testler medikal cihazların kalite kontrol testi olarak da bilinmektedir. Biyomekanik testler tüm medikal cihazlarda kullanılsa da en çok protez ve implant cihazlarının güvenirliğinin ve çalışma kalitesinin kontrolünde kullanılmaktadır. Bu cihazlar için ölçüm çok önemlidir. Eğer bu cihazlar doğru ölçüm yapamaz ise çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Ciddi sorunların yaşanması istenmiyor ise ve doğru ölçüm yapılması isteniyor ise mutlaka biyomekanik testleri yapılmalıdır.

 
Benzer konular Forum Tarih
B Blogcular-Genel 0 19

Benzer konular