Bilgisayardan toplu mail göndermek için yardım

2 Mar 2018
2
0
0
Merhaba,
Üyelere; spama düşmeden, saatlik kota koyarak, toplu mail göndermek istiyorum. Ve bunu site üzerinden değil de, local bir bilgisayardan, sitemin SMTP ayarlarını girerek yapmak istiyorum. 1000 mail göndereceksem, bu mailleri, belirlediğim saatlik kotayı geçmeyecek şekilde, gecikmeli olarak göndermek istiyorum.

Local bilgisayarda outlook ya da benzeri bir program kullanmadan, php kodları ile bunu nasıl yapabilirim? Bilgisayarda bir mail sunucu kurulu olması gerekiyorsa nasıl kurabilirim, nereden indirebilirim? Bu sunucu üzerinden, bir php döngüsü ile toplu mailleri gönderebilir miyim?

Bir mail programı kullanmam gerekirse, spama düşmeyen ve mail listemi üçüncü şahıslara vermeyen, ayrıca saatlik kota ayarı olan bir program var mı?

Teşekkürler.

admin

Yönetici
7 Kas 2017
227
2
18
webmastersitesi.net
[MENTION=345]osman[/MENTION] Bildiğim kadarıyla sağlam bir php'ci bulman gerekiyor ama outlook spamada ala bilmektedir. Belirli maillere yazı gondermek istiyorsunuz anladım kadarıyla, doğrumudur

Hergele

Banned
18 Kas 2017
43
0
0
[MENTION=345]osman[/MENTION] elimde lisansli olarak kendimin sattigi bir program var.
Dilersen pm atarak görüşebiliriz.

2 Mar 2018
2
0
0
SMTP ile bilgisayardan mail gönderme

Cevabım gecikti, kusura bakmayın...

Amacım 10.000 site üyesine toplu mail göndermek. Ama öncelikle local bilgisayardaki bir php dosyasından, SMTP ile tek bir tane mail göndermeyi halletmem lazım. Toplu olarak değil, tek olarak SMTP ile (programsız, outlook ya da benzeri bir program olmadan) localhost'tan mail göndermek için gerekli altyapıyı nasıl oluştururum? Bilgisayarda Apache ve php altyapısı kurulu. Sadece mail ayarları eksik.

Ben aşağıdaki kodlarla local bilgisayardan mail göndermek istediğimde, IsSMPT() fonksiyonuyla ilgili hata mesajı alıyorum. SMTP ile ilgili birşeyler eksik belli. Bir SMTP mail sunucusu mu kurulması lazım, onu çözemiyorum.

include 'class.phpmailer.php';
$mail = new PHPMailer();
$mail->IsSMTP();
$mail->SMTPAuth = true;
$mail->Host = 'smtp.sitem.com';
$mail->Port = 587;
$mail->Username = 'benim@adresim.com';
$mail->Password = 'çokgizlişifre';
$mail->SetFrom($mail->Username, 'Benim Adım');
$mail->AddAddress('alici@adresi.com', 'Alıcının Adı');
$mail->CharSet = 'UTF-8';
$mail->Subject = 'Mail Başlığı';
$mail->MsgHTML('Mailin içeriği!');
if($mail->Send()) {
echo 'Mail gönderildi!';
} else {
echo 'Mail gönderilirken bir hata oluştu: ' . $mail->ErrorInfo;
}

Son düzenleme:
6 Ağu 2018
34
0
6
Ankara
Cevabım gecikti, kusura bakmayın...

Amacım 10.000 site üyesine toplu mail göndermek. Ama öncelikle local bilgisayardaki bir php dosyasından, SMTP ile tek bir tane mail göndermeyi halletmem lazım. Toplu olarak değil, tek olarak SMTP ile (programsız, outlook ya da benzeri bir program olmadan) localhost'tan mail göndermek için gerekli altyapıyı nasıl oluştururum? Bilgisayarda Apache ve php altyapısı kurulu. Sadece mail ayarları eksik.

Ben aşağıdaki kodlarla local bilgisayardan mail göndermek istediğimde, IsSMPT() fonksiyonuyla ilgili hata mesajı alıyorum. SMTP ile ilgili birşeyler eksik belli. Bir SMTP mail sunucusu mu kurulması lazım, onu çözemiyorum.

include 'class.phpmailer.php';
$mail = new PHPMailer();
$mail->IsSMTP();
$mail->SMTPAuth = true;
$mail->Host = 'smtp.sitem.com';
$mail->Port = 587;
$mail->Username = 'benim@adresim.com';
$mail->Password = 'çokgizlişifre';
$mail->SetFrom($mail->Username, 'Benim Adım');
$mail->AddAddress('alici@adresi.com', 'Alıcının Adı');
$mail->CharSet = 'UTF-8';
$mail->Subject = 'Mail Başlığı';
$mail->MsgHTML('Mailin içeriği!');
if($mail->Send()) {
echo 'Mail gönderildi!';
} else {
echo 'Mail gönderilirken bir hata oluştu: ' . $mail->ErrorInfo;
}
hocam selamlar,

toplu e-posta gönderme işini biraz hafife almışsınız. Size birden fazla ip adresi lazım ve ip adresiniz blackliste düşmemesi gerekiyor. PTR ve SFP kayıtlarının muhakkak olması gerekiyor ve tüm için bir yapıya sahip olman gerekiyor. Mesela 10 tane ip alırsın. windows server kurarsın oraya exchange server 2016 kurulumu yaparsın bir domain yapısı altında mail gönderirsin fakat günde 1000 tane mail atmak demek garanti spam düşmen demektir.
bu yüzden ciddi ip sorunu çıkacaktır bunun için özel bir yapı kurmalısın. yoksa sadece 1 kere 1000 tane mail atarsın şansına 2 tane :)
Sonra gereksiz kutularında sürünür gidersin :)