Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Donanım kategorisinde seridoru tarafından oluşturulan Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,857 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Donanım
Konu Başlığı Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler
Konbuyu başlatan seridoru
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan seridoru

seridoru

Kayıtlı Üye
20 Ara 2017
10
0
0
Offline
Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler
Gerek diz üstü gerekse masaüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler ile hareket edildiğinde paranızın boşa gitmemesi yönünde iyi bir girişimde bulunmuş olursunuz. Genellikle dikkat edilen nokta laptop modelleridir.
Laptop alırken cihazın şu özelliklerine dikkat edilmelidir: RAM, GB, ekran kartı özellikleri ve işlemci. GB ve RAM özelliği iyi olan laptop cihazı hız kapasitesi açısından yeterli olmayabilir. Bunun için son günlerde en çok tercih edilen i5 işlemci laptop cihazlarının en belirgin özelliğidir.

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli


Aldığımız yazıcıların en iyi yazıcılardan olmasını isteriz. Bunun için de yazıcının dpi özelliklerine önem vermeliyiz. Dpi özelliği sayı ile belirtilen bir özellik olup bu sayının yüksek olması yazıcıdan elde edilen sayfalarda ki kartuş boyamalarının en kaliteli şekilde olması sağlanır.

Bilgisayar veya yazıcılarda gerek duyulan bilgisayar parçalarının temin edilmesinde kaliteli markaların parçalarının kullanılmasına önem verilmelidir. Ancak şu da bilinmelidir ki artık bilgisayarlar hangi marka olursa olsun maliyet düşüklüğünden dolayı Çin’de üretiliyor. Dolayısıyla günümüzde kullandığımız bilgisayarlar Çin mühendislerinin elinde çıkıyor.
 
Benzer konular Forum Tarih
T Donanım 0 199

Benzer konular