Beyaz Üzümün Faydaları

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Blogcular-Genel kategorisinde Gizem tarafından oluşturulan Beyaz Üzümün Faydaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,511 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Blogcular-Genel
Konu Başlığı Beyaz Üzümün Faydaları
Konbuyu başlatan Gizem
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gizem

Gizem

Kayıtlı Üye
24 Şub 2018
67
0
0
Offline
Beyaz Üzümün Faydaları
Önemli mineralleri içerisinde barındıran ve ayrıca A vitamini, b6 vitamini, C vitamini ve folik asit bakımından oldukça zengin olan beyaz üzüm düzenli bir şekilde tüketildiğinde, birçok hastalığa karşı yararlı olmaktadır. Ayrıca kalsiyum, potasyum, fosfat, demir, magnezyum ve selenyum gibi önemli mineralleri de içerisinde barındırması, üzümün faydaları konusunda daha fazla etkili olmasını sağlamaktadır.
Üzümün Faydaları
• Antioksidan özelliği, kansere karşı oldukça yararlıdır. Aynı zamanda üzüm suyununda, kanseri önleyici etkiye sahip olduğu bilinmektedir.
• Kalp krizi riskini azaltması ve damar sağlığını koruması da, beyaz üzümün faydaları arasında yer almaktadır.
• İçeriğinde bol miktarda bulunan mineraller sayesinde, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarına karşı iyi gelir.
• B2 vitaminleri bakımından zengin olan üzüm, rahim iltihabı ve romatizmaya karşı faydalıdır.
• Düşük kaloriye sahip olması nedeniyle, diyet programlarında tüketildiğinde zayıflamaya yardımcıdır.
• Hücre yenileyici özelliği sayesinde cildin yaşlanmasını engelleyerek, güzelleşmesine katkı sağlar.
• Kan akışının hızlanmasına yardımcı olduğu gibi, kanı sulandırır. Böylelikle özellikle ve görme bozuklukları ve katarakt oluşumunu engellenmesine yardımcı olur.
• Hiperaktif ve dikkat eksikliği gibi sorunların, ortadan kalkmasına yardımcı olur. Üzüm çekirdeğinin fazla yürüme sonucunda bacaklarda oluşturduğu şişlik ve ağrılara karşı, iyi geldiği bilinmektedir.
• Anne sütünün yetersiz olduğu durumlarda üzüm suyunun takviye besin olarak bebeklerde kullanılması da, üzümün faydaları arasında yer almaktadır.
• Karaciğerdeki nemi artırarak astım ataklarını azaltmaya yardımcı olması da, beyaz üzümün faydaları arasında yer almaktadır.
Siyah Kuş Üzümü Yağı Faydaları
Kuş üzümün faydalı olduğu biliniyor. Bu üzüm normal meyve olarak yediğimiz üzümün kurutulmuş halidir. Renkleri yapısına göre değişir. Siyah, yeşil, mor, kırmızı gibi çeşitli renkleri vardır. Fakat bizim burada ele alacağımız siyah olan kuş üzümüdür. Genelde yemeklerde kullanılır fakat hastalıklara da iyi geldiği biliniyor. Kaynatıldığı zaman öksürüğe iyi gelir ve yararlıdır.
 
Benzer konular Forum Tarih
G Blogcular-Genel 0 1K

Benzer konular