Android oyun club

23 Ocak 2019
1
0
0
Evvela APK’nın sözcük manasıyla başlayalım. Android Application Package, başka bir deyişle Android Uygulama Paketi’nin kafa harflerinin bir araya getirilmesiyle bildiğimiz bu terim, Android platformunda kullanılanön tanımlı bir dosya biçimidir. Temelde uygulamayı yüklemek için bütün bileşenleri içeren bir zip dosyası gibi Tahmin edebileceğiniz APK, bir nevi Windows platformundaki .exe formatının Android’teki karşılığıdır.

gerçekte Google Play Store’dan indirdiğimiz oyun Veyahut uygulama, cihazımıza APK olarak yüklenir. Android cihazlarda varsayılan olarak yüklü halde gelen Google Play servisleri, yüklenen bu APK’ların Daimi olarak Yepyeni sürümlerini ve güncelleme durumlarını denetler.

ANDROİD OYUN CLUB

APK konusunda en çok sorulan sorulardan bir tanesidir bu. gerçekte olaya biaraz henüz mantık çerçevesinde yaklaşırsak şu soruyu sormamız henüz Müsait olur: Bilmediğimiz kaynaklardan APK yüklemek güvenli midir? Az Evvel de belirttiğimiz gibi Google Play’den indirdiğimiz uygulamalar zati birer APK olarak iniyor. başka bir deyişle bu isimle alakadar ilk Evvel bu önyargıdan kurtulmamız gerekiyor. Şimdi gelelim asıl mevzuya.

Google Play’deki Denetim mekanizması, indirilen APK’nın ne kadar güvenli olduğunu, talet ettiği izinleri ve bu izinlerin gerekçelerini Denetim eder. başka bir deyişle kullanıcıların olabildiğince maksimum seviyede güvenli uygulamaları kullanmasını sağlar. ama bilmediğiniz bir kaynaktan indirdiğiniz APK, cihazınız için bir tehlike oluşturabilir. Hangi şekilde tehlike oluşturduğunu sizler daha iyi bilirsiniz. (virüs bulaştırma, Mühim dosya Veyahut uygulamaların kullanılamaz hale gelmesi vs) ama APK’yı emin bir kaynaktan yüklüyorsanız ve cihazınızda her türlü Mesele yaşanma ihtimaline bedel Anti-Malware bulunduruyorsanız, çok da Mesele yaşamazsınız. şayet sizi kıllandıracak bir destur talebi gelirse (örneğin VPN uygulamasının fotoğraflarınıza ulaşım izni istemesi gibi), o uygulamayı indirmek pek de sıhhatli olmaz. android oyun club gibi güçlü android oyun indirme sitelerinden indirirseniz tehlikeler ile karşılaşmazsınız.

KAYNAK DIŞI UYGULAMALAR İNDİRMEK

Android cihazlarda, Emniyet gerekçelerinden Ötürü bilinmeyen kaynaklardan APK’nın yüklenmesine izin verilmiyor. başka bir deyişle prensipte sadece Google Play Store’dan Veyahut Samsung Galaxy Apps gibi Müstahsil firmalarına değin marketlerden uygulama indirilebilir. Resmi olmayan bir kaynaktan APK yüklemek istediğinizde ise cihazınızın Ayarlar menüsünden Lüzumlu izinleri vermeniz gerekiyor. kimi cihazlara göre farklılık gösterse de umumi olarak Ayarlar > Güvenlik başlığı altındaki ‘Bilinmeyen Kaynaklar’ bölümünden bu destur sağlanabilir.
 

Benzer konular