Alexa İçin Güncel Kalmak

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Alexa kategorisinde YaRGuCi tarafından oluşturulan Alexa İçin Güncel Kalmak başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,869 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Alexa
Konu Başlığı Alexa İçin Güncel Kalmak
Konbuyu başlatan YaRGuCi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan YaRGuCi

YaRGuCi

Kayıtlı Üye
4 Eyl 2018
9
0
1
trklavye.net
Offline
Alexa İçin Güncel Kalmanın Avantajları Nelerdir?Alexa, kabaca milyonlarca kişinin emeğinin karşılığını sıralama değişkenini gözeterek özgün içerikleri daha çok seven bir sıralama motorudur desek yanlış olmaz sanırım.


Dolayısıyla Alexa web sitenin güncelliği, aldığı backlink, tanıtım, özgün konu vs kısaca herşeyi çok kapsamlı bir şekilde incelemektedir.Ancak şöyle bir bakıldığında mükemmel bir sistem olduğunu düşünmemek elde değil değil mi? Ama birde yapısal işleniş şeklini görün.


Alexa ile milyonlarca insan web sitelerini belirli bir sıralamaya katmak için çaba sarf eder. Bazıları çok profesyonel çalışır, bazıları yanıltıcı hileler ile sıralamaya girmeye çalışır ve başaranlar da vardır desek yalan olmaz. Sonuç itibariyle her şekilde sıralamaya katabilirsiniz web sitenizi.


Şayet web sitenizi güncel tutuyorsanız, ziyaretçileriniz için kaliteli özgün içerikler üretip, sürekli olarak üretkenlik gösterebiliyorsanız Alexa sizin için bulunmaz bir veli niğmettir.Örnegin; çok azimli ve hırslısınız, bir blog tarzı web sitesi açayım dediniz, günde 10 adet özgün yazı girdiniz, bazen 8, bazen 6, bazen 3 vs. hergün birkaç adet özgün makale girdiğinizi farz edelim, Alexa sizi direk 250.000 sırada gösterir.Tabi bu dediğim olay 1-2 günde olabilecek bir iş değildir. Haftanızı da alabilir, Aylarınızı da.. Bu tamamen sizin elinize olan bir şeydir. Bu örnek ile beraber ne kazanacağınızı siz düşünün artık.


Yazımızın başındaki soruya gelecek olursak ''Alexa İçin Güncel Kalmak Önemli Mi?''


Tabiki önemli, elinizden geleni esirgemeyin özgün içerikler girmeye devam edin ve web sitelerinizi olabildiğince güncel tutun. En azından haksız gelir elde edenlerin önüne geçerek hakkınızı aramış olursunuz. İnşallah bu makale size faydalı gelmiştir.

Kaynak : https://trklavye.net/webmaster/28-alexa-icin-guncel-kalmak.html
 

Benzer konular